Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 17:27


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 28 lip 2011, o 11:11 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
1) Jabłka dzikie wnoszą dużo dobrego do wina jabłkowego i cydru. Możesz mieszać z jabłkami szlachetnymi tzw. winnymi. Jabłka winne to dość cierpkie i kwaśnawe jabłka ale nie zawsze. Generalnie unikamy jabłek deserowych (np. kosztele).
2)Z jabłek handlowych wydajność jest przecietnie 4 - 5 litrów z 10 kg jabłek, Z jabłek dzikich jest mniejsza.
3)Taka ilość pirosiarczyny powinna wystarczyć. Trzeba dbać aby sok nie ciemniał (tzn. utleniał się). Ja szacuję ilość soku i już do pierwszej porcji dodaję cały wymagany pirosiarczyn. W ten sposób sok nie ciemnieje czekając aż przerób jabłek skończy się.
4)Zazwyczaj jeden szczep dominuje nastaw. Proponuję uzyć drożdże Tokay z Biowiny (klasyczne drożdże do przygotowania MD). Te drożdże dają przyjemne posmaki miodowe.
5)Lepsza jest niska temperatura czyli około 18 st. C. Czas dość krótki. Szacuję na 3 do 5 dni.

Możesz dodać trochę cukru tak aby moc cydru wyszła około 8% do 9%. Ja wolę taka moc cydru niż 5% do 6%. Najlepiej zastosować mieszankę jabłek jesiennych. Dają najlepsze wina/cydry. Z letnich jabłek raczej nie rób.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 29 lip 2011, o 14:30 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 11:28
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
Dziękuję. W takim razie wstrzymam się jeszcze trochę, i dopiero jesienią nastawię cydr. Może przy okazji poczynię jeszcze jakieś piwo jabłkowe - 20kg Pale Ale domaga się wykorzystania.

Powiedzcie mi jeszcze, jak wygląda sprawa trwałości cydru? Ile czasu po butelkowaniu może leżeć, nie tracąc na smaku?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 29 lip 2011, o 17:26 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Zabutelkowany i trzymany w chłodnej piwnicy, na pewno będzie cię cieszyć w sezonie 2012.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Cydr jabłkowy 2011
PostNapisane: 11 lis 2011, o 19:00 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Zachęcony zeszłoroczną próbką cydru, w tym roku nastawiłem słuszniejszą ilość. W tamtym roku walczyłem domową sokowirówką i w 2-3 godziny z 13kg jabłek otrzymałem 5l soku (mycie, wykrawanie gniazd, przepuszczanie przez sokowirówkę, czyszczenie co i rusz zatkanej maszyny itd.). W roku bieżącym na przerób 70kg jabłek i uzyskanie 50l czystego, pozbawionego osadu soku czekałem jakieś pół godzinki.

Skorzystałem z usług firmy Dar Ogrodu, do czego gorąco, po wypróbowaniu na sobie, zachęcam.

Dlaczego?
+ bo jest tanio. Mój sok, a podkreślę, że to sok 100%, bez wody ani innych dodatków, kosztował mnie niecałe 2zł za litr.
+ bo jest szybko.
+ bo jest ekologicznie i nie jest to pusty frazes. Pozwala na to przechowywanie typu bag-in-box (opisane na ww. stronie).
+ bo można dogadać się z tłocznią i poprosić o sok niepasteryzowany (domyślnie jest pasteryzowany).
+ bo tłoczyć można zarówno owoce jak i warzywa.

Tym sposobem nastawienie cydru zajęło tyle, co otworzenie dwóch 10-litrowych worków, wlanie do fermentatora, zmierzenie cukru i zadanie drożdżami.

Poniżej kilka impresji z dzisiejszego cydrowego przedpołudnia;)
Załącznik:
1.jpg

Załącznik:
2.jpg

Załącznik:
3.jpg

Załącznik:
4.jpg

Załącznik:
5.jpg

Załącznik:
6.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 13 lis 2011, o 22:57 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 15:49
Posty: 38
Lokalizacja: Łódź
Witam wszystkich. Powiem szczerze, że po zeszłorocznych walkach z wyciskaniem soku (sokowirówka i problemy, które już wcześniej zostały opisane) z "pewną niechęcią" zacząłem podchodzić do robienia napojów z użyciem jabłek. Jednak możliwość skorzystania z usług firmy wyciskającej sok (i to z taką wydajnością) na nowo mnie zachęciła :D - trzeba temat przemyśleć. Szkoda że dopiero od 50kg, bo to trochę dużo.
Jeszcze jedno pytanie (do kolman-a): Jakie jabłka były użyte (bo nie mam dostępu do dzikich czy ozdobnych), a te wyglądają "normalnie" tzn. widziałem podobne na rynku

_________________
Fajnie jest, jeśli winko smakuje, ale jeszcze lepiej jeżeli zachwyca


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 13 lis 2011, o 23:46 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Witaj Piotrku. O 50kg mówi strona. W rzeczywistości można mniej, zależy jak się dogadasz z tłocznią. Choć wg mnie lepiej wziąć większą ilość, żeby opłacalna stała się jazda w te strony. Co do jabłek to są to jonatany - stara odmiana. Raczej konsumpcyjna, nie przerobowa, ale zebrałem je za darmo, a że darowanemu koniowi... to zrobiłem z nich cydr. Rozejrzyj się po targach czy są jeszcze jakieś przerobowe odmiany do kupienia.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 14 lis 2011, o 12:15 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 15:49
Posty: 38
Lokalizacja: Łódź
No dzięki, pochodzę i poszukam. Zobaczymy, może coś znajdę

_________________
Fajnie jest, jeśli winko smakuje, ale jeszcze lepiej jeżeli zachwyca


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 1 gru 2011, o 00:29 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 15:49
Posty: 38
Lokalizacja: Łódź
Tak w kwestii soczku. W poprzednią sobotę na rynku Bałuckim widziałem w sprzedaży te woreczki. W ofercie mieli sok jabłkowy (13zł za 3l) i sok buraczany lecz nie pamiętam ceny. Nie był to przedstawiciel tej firmy, tylko rolnik/ogrodnik który przyjechał z gotowym produktem. (przynajmniej tak wynikało to z rozmowy). Sok był z różnych odmian tzw. mix
Przyznam się że poszedłem na łatwiznę i swój pierwszy w życiu cydr wstawiłem z soku zakupionego w pobliskiej Biedronce (głównie ze względu na koszty). :P
Jeśli trunek wyjdzie fajny i mi zasmakuje (nigdy nie piłem cydru) będę próbował z konkretnymi odmianami jabłek i w zależności od ilości albo sokowirówka, albo profesjonalne tłoczenie. Pożyjemy, zobaczymy, ale uważam że warto spróbować

_________________
Fajnie jest, jeśli winko smakuje, ale jeszcze lepiej jeżeli zachwyca


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 16 maja 2012, o 18:06 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Cydr '11 trafił niedawno do butelek na refermentację. Zrezygnowałem jednak ze słodzika więc będzie extra dry;) Sądzę, że na następnym zlocie będzie można go poddać pod szerszą ocenę.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cydr jabłkowy
PostNapisane: 4 sie 2012, o 22:59 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Nastawiłem dziś cydr, z tak nielubianych i gardzonych papierówek;) Miałem ich mnóstwo, w większości spady więc trzeba było szybko coś z nimi zrobić. Poza tym nie mam po co czekać na jesienne jabłka - nie będzie mnie w kraju kiedy dojrzeją.

Skorzystałem ponownie z tłoczni soków Dar Ogrodu w Brudzewie k. Błaszek. Tym razem już osobiście nadzorowałem cały proces;) Zdziwiła mnie wydajność papierówek, nie ważyłem jabłek ale szacuję, że wydajność wyniosła ponad 80%!

Poprzedni cydr, który chyba smakował większości na zlocie, był z jesiennych jabłek konsumpcyjnych i z pasteryzowanego soku. Teraz są to papierówki ale sok niepasteryzowany, jednak spodziewam się uzyskać podobny rezultat, czyli niezły, lekki i orzeźwiający cydr. Dla wzbogacenia aromatu dodałem suszony kwiat cz.b.

Mam nadzieję, że niebawem, po tych cydrowych "przymiarkach", uda się nastawić coś z odpowiednich odmian (i sprawdzić, który czynnik ma jednak większe znaczenie: surowiec czy metoda). Z pewnością jednak zostanę przy tłoczeniu soku w tłoczni, ceniąc sobie czas i porządek:)

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.037s | 16 Queries | GZIP : Off ]