Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, o 11:50


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 18 sie 2014, o 13:39 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
Zafermentowanie zacieru owocowego przebiega szybko przy użyciu drożdży typu Turbo Pure. Nie trzeba dodawać całej paczki, ale ok. 1 łyżkę stołową na 10 kg. Sprawdzonym sposobem jest rozsypanie ich po powierzchni i wymieszanie po paru godzinach. Po kilku/kilkunastu godzinach fermentacja rusza już żwawo :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 17 wrz 2014, o 19:47 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
Tak Marku, tylko że im szybsza fermentacja tym potem gorszy produkt końcowy. Drożdże turbo dodaje się do zacierów cukrowych gdzie w kilka dni chcemy osiągnąć gotowy produkt do destylacji w celu uzyskania najczęściej spirytusu metodą rektyfikacji. Do nastawów owocowych ja stosuje aktywne drożdże winne. Dwie paczki na beczke 120l w zupełności wystarczą. Wsypuje je do ciepłej wody z dodatkiem nastawu i po ok. 30 minutach wlewam do nastawu. W temperaturze min. 20C po 24 godzinach nastaw już pieknie pracuje. Wiele osób stasuje też bardzo popularne drożdże bayanus g995 ale jak dla mnie pracują one za szybko.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 12:45 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
ziemba12345 napisał(a):
... im szybsza fermentacja tym potem gorszy produkt końcowy.


I tu bym się nie zgodził, bo niby dlaczego ? Szybsza fermentacja pozwala zachować więcej aromatów owocowych ( a na nich nam zależy ), bo mniej ich wylatuje razem z dwutlenkiem do atmosfery. Istotną rolę ma też temperatura fermentacji - u ciebie min. 20 st. C to wg mnie za dużo. Ale pocieszę cię - fermentacja owoców z drożdżami turbo wcale nie idzie tak szybko. :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 25 wrz 2014, o 21:48 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 23 gru 2012, o 01:04
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź
Co do temp. fermentacji u mnie oscylowała w okolicach 16, 17 stopni w komórce. W tym tygodniu spadło do 15. Fermentacja chyba się zakończyła bo wszystko opadło na dół, ale za jaki aromat śliwek. W poniedziałek minęło 2 tygodnie blg 0 może -1.
Dodam jeszcze że drożdże których użyłem to enovini z biovinu rozsypane na powierzchni zacieru i po pół godz. wymieszane, jak to Marek wcześniej w innym wątku napisał. Efekt mnie zaskoczył na drugi dzień pełna fermentacja.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 30 wrz 2014, o 19:30 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
Z tego co się orientuje to im szybciej drożdze pracuja tym więcej smrodkow wytwarzają i destylat potem trochę czuć. Wiadomo, że im niższa temp. tym wolniejsza fermentacja. 20C to taka ogolnie przyjeta optymalna temperatura. Ale niektorzy i tak uwarzają ja za zbyt niską. Za aromaty Marku po mojemu odpowiada proces psocenia. Ja gotuje z pulpą na potstilu i nigdy nie miałe problemów. A zeszłoroczna porzeczkowica to aż za bardzo pachnie. Jakby sie piło sok porzeczkowy :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 3 paź 2014, o 12:45 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
ziemba12345 napisał(a):
Za aromaty Marku po mojemu odpowiada proces psocenia.


To nie jest takie proste, jak piszesz :D
W skrócie : w zacierze owocowym mamy aromaty pierwotne charakterystyczne dla użytych owoców i mamy aromaty wtórne bedące efektem fermentacji ( w końcu wino smakuje zupełnie inaczej niż alkoholizowany sok owocowy ). Po destylacji mamy oczywiście aromaty owocowe z surowca i aromaty z produktów fermentacji : estry, aldehydy, szereg różnych alkoholi itd. W czasie dojrzewania ( szczególnie z udziałem dębu) zachodzą rozmaite reakcje chemiczne w wyniku których następuje wyraźna zmiana aromatu i smaku ( np. pojawiają się estry kwiatowe).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 8 paź 2014, o 14:19 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
No to jest oczywista oczywistosc :D Ale puść czesc nastawu z predkoscia odbioru 5l/h a czesc 1,5l/h. Zobaczysz jaka bedzie roznica. Albo do jednego nastawu daj drugie tyle cukru co do pierwszego i porownaj efekt. Aczkolwiek czas jest tu najlepszym lekarstwem na wszystkie niedociagniecia ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 8 paź 2014, o 23:05 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
ziemba12345 napisał(a):
... Albo do jednego nastawu daj drugie tyle cukru co do pierwszego i porownaj efekt.


Musisz wypowiadać się bardziej precyzyjnie, bo jeżeli dodasz np. 100 g cukru do 10 kg zacieru i do drugiego 200 g, to założę się, że nie zauważysz różnicy :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 9 paź 2014, o 04:54 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
Oj no bez przesady :D Powiedzmy, ze mamy 2 nastawy po 100kg sliwek. Do jednego dodamy 10kg a do drugiego 30kg. Ale ten temat mozna ciagnac i ciagnac. Najlepiej sie spotkac i wymienic swoimi trunkami ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szybkie zafermentowanie zacieru owocowego.
PostNapisane: 9 paź 2014, o 19:19 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:59
Posty: 894
ziemba12345 napisał(a):
Najlepiej sie spotkac i wymienic swoimi trunkami ;)


Hej, słusznie prawisz :)

pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.033s | 16 Queries | GZIP : Off ]