Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, o 01:43


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bimber ze zboża
PostNapisane: 18 lis 2009, o 23:19 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Interesuje mnie przygotowanie winka na bimber... ze zboża... jeszcze nie wiem czy będzie to mieszanka czy konkretnie jakieś jedno zboże ale wiem że mam na to beczkę 30L :D :D
Macie może jakieś fajne ciekawe przepisy.. które warto sprawdzić :?: :?: dodam że mam 2 beczki 30 L więc mogą być 2 różna przepisy :D :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 00:53 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
Musisz sprecyzować, czy robisz wino zbożowe, czy też zacier zbożowy bo to robi wielką różnicę. W tym drugim przypadku musisz scukrzyć skrobię bo tylko cukry dają się fermentować. Dużo informacji znajdziesz w necie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 08:59 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Ja dodam, że destylaty z win owocowych są zazwyczaj szlachetniejsze niż zbożowe, a przecież chodzi nam o doskonałość wyrobów, a nie jedynie o uboczne efekty spożywania. :?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 13:28 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Trzeba wszystkiego spróbować... a do nalewek będzie w sam raz :D
Marek, co lepsze zacier czy wino zbożowe ???

PS.
Wiem że w necie są informacje... ale skoro jest to nowe forum to każdy ciekawy post się przyda by przyciągnąć większe grono :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 17:19 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 11:44
Posty: 252
To zależy jaki masz sprzęt, bo jeżeli nie dysponujesz dobrą kolumną refrakcyjną to i do nalewek nie dodasz. Poza tym trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy, a mianowicie sposób fermentacji o czym pisał Marek. Do scukrzania skrobi musiałbyś użyć odpowiednich enzymów.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 18:57 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
No piszcie co i jak... po kolei, o co chodzi z tym scukrzaniem skrobi...
jakieś przepisy ;)

Chyba że wam się nie chce pisać to poszukam spokojnie gdzieś indziej :idea:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 19 lis 2009, o 19:18 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Morfii,
drożdże nie potrafią przerabiać skrobi. Trzeba skrobię wpierw rozłożyć na cukry proste tak aby drożdże mogły się wziąć za przerabianie tych cukrów na alkohol.
Potrafią to robić określone enzymy. Robi się to w procesie np. słodowania. W domowej praktyce nie warto przerabiać zboża/ziemniaków na alkohol. Produkcja jest skomplikowana, a wynikowy alkohol strasznie śmierdzący bo zawiera dużo fuzli i jeszcze sporą dawkę metanolu.
W domu najlepiej uzyskać alkohol z cukru. Odfermentowanie cukru daje dość czysty alkohol w porównaniu z alkoholem ze zboża czy ziemniaków.
Wniosek: nastaw tzw. "cukrówkę" na drożdżach gorzelniczych np. Kobra. Kobra sprzedawana jest z kompletem pożywek. Fermentuje cukrówki bezproblemowo. Zajrzyj na www.eurowin.pl Tam je znajdziesz i opinie użytkowników tej Kobry.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 20 lis 2009, o 01:09 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
powiem tak.. czemu zainteresowałem się tym tematem... po pierwsze zborze za free... po drugie znajomy robił i wyszło niezłe (nie samo... mieszankę - zboża i rodzynek itp)... bynajmniej bimber był OK :D :D czym dłużej stało tym lepsze :shock:
Dla tego chciałbym spróbować coś nastawić... myślałem o ryżu ale za długo czekać i brak stałej temp.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 6 lut 2010, o 13:15 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 11:36
Posty: 62
Lokalizacja: Łódź
Krzysztof napisał(a):
W domowej praktyce nie warto przerabiać zboża/ziemniaków na alkohol. Produkcja jest skomplikowana, a wynikowy alkohol strasznie śmierdzący bo zawiera dużo fuzli i jeszcze sporą dawkę metanolu.


Co do ziemniakow, to sie zgodze, ze nie warto (wydajnosc). Natomiast co do zboza, to:

1) Sa ludzie, ktorzy twierdza, ze jest domowa zytniowka, potem dlugo, dlugo nic, potem dlugo dlugo nic, potem destylaty owocowe, potem dlugo nic, a na koncu cukrowka. Ale ja sie z tymi ludzmi tez nie do konca zgadzam, Chociaz jakby robic starke, to bez surowki zytniej ani rusz.
2) Sa ludzie, ktorzy twierdza, ze koszt maki zytniej plus enzymy jest nizszy od kosztow cukru
(w odniesieniu do koncowej wydajnosci). To tez troche dyskusyjna teza, ale zasadniczo zytniowka nie jest duzo drozsza od cukrowki.
3) Zawartosc metanolu i innych fuzli jest chyba w zasadniczej czesci spowodowana sposobem prowadzenia fermentacji (rodzaj drozdzy, temperatura...). Nie wiem, czy inne dodatki, obecne w zacierze zytnim a nieobecne w cukrowce moga sie przyczyniac do zwiekszonej produkcji metanolu. Ale jezeli tak, to na pewno w stosunku do tego, co powoduje rodzaj drozdzy i temperatura fermentacji sa to ulamkowe wklady.
4) Zacier zbozowy istotnie trudniej sie destyluje: bez plaszcza wodnego czy olejowego przypalenie jest pewne. Jednak wszystkie te niedogodnosci to pikus zdaniem wielbicieli zytniowki.
5) Co do zwiekszonej ilosci metanolu to tu bym sie wogole nie przejmowal: metanol bardzo latwo oddzielic wylewajac odpowiednio duzo przedgonow.
To samo z pogonami - odpowiednio wczesne odciecie zagwarantuje dobry trunek.

Tylko ze te cale zabawy oplacaja sie od 30 litrow zacieru w gore.

Ja bym cala destylacje zytniowki przeprowadzil tak:
a) jakis strip-run, zeby tylko pozbyc sie gestego (nie pytajcie jak, ja do tego wykombinowalem kosmiczna aparature :)
b) na krotkiej kolumnie (5 polek) odebrac pierwsze 50 - 100 ml na rozpalke do grilla , nastepnie pol litra z przeznaczeniem do recyclingu, nastepnie odebrac wszystko czyste, nastepnie odebrac sporo pogonow, niechby smierdzacych, do recyclingu
c) pierwsze pol litra i ostatnie pogony dodac do jakiejs kolejnej destylacji na wysokiej kolumnie
z dwudziestoma polkami, zeby wydobyc czysty spiturus,

Podsumowujac: zabawy w zacier zytki sa dobre dla pasjonatow zytniowki i dla tych, ktorzy robia starke. No i maja bardzo profi aparatue. Dla nalewkarzy pozostaja niezwodne, tanie i szybkie destylaty owocowe i cukrowka. Tu tez profi aparatura nie zaszkodzi.

pozdrawiam
pluton

_________________
Chętnie dowiem się czegoś nowego...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bimber ze zboża
PostNapisane: 29 cze 2010, o 17:04 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 15 mar 2010, o 10:55
Posty: 54
co to znaczy krótka kolumna? chodzi o długośc destylatora? jak liczyć te półki?!?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.048s | 16 Queries | GZIP : Off ]