Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 20:10


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Robimy bryndzę (mając bundz)
PostNapisane: 29 sie 2010, o 16:39 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
Byłem niedawno w Bieszczadach i przywiozłem stamtąd 2 kg bundzu ( cena drastycznie wysoka: 20 zł/kg). Jest z mleka mieszanego owczo-krowiego, ale stosunek jest znany tylko bacy :D
Bundz był słodki ( nie kupujcie bundzu słonego, bo jeśli bacy nie uda się go sprzedać, to konserwuje w solance).Ser poddałem dojrzewaniu przez 11 dni w temperaturze pokojowej- waga końcowa ok.1,5 kg. W tym czasie należy go przemywać, aby w miarę uchronić go od pleśni.
Po przekrojeniu ukazały się płaskie oczka, ponieważ miękki początkowo bundz spłaszczył się.
Następnie zmieliłem go wielokrotnie ( conajmniej 5 razy) w maszynce do mięsa, soląc po pierwszym mieleniu solą w ilości 2%. Po wstępnej degustacji wydaje mi sie, że jest to ilość odpowiednia. Spotykana z literaturze zawartośc soli 3 do 5% ( w ostatnim wypadku do długiego przechowywania) wydaje mi się jednak zbyt duża. Nie należy się przejmować małymi drobinami twardszej skórki, bowiem bryndza podczas dojrzewania homogenizuje się samoczynnie.
Tak uzyskana młodą bryndzę ubiłem mocno (chodzi o usuniecie powietrza) w garnku kamionkowym a resztę w sarym kubku. Powierzchnię obficie posmarowałem oliwą i przykryłem folią. Celem tych zabiegów jest uchronienie powierzchni od kontaktu z powietrzem.
Teraz bryndza będzie dojrzewać minimum parę miesięcy w chłodnym miejscu. Konieczna jest kontrola procesu i usuwanie pojawiającej się ew.pleśni.
Już teraz ma smak bardzo dobry, ale brakuje trochę ostrości ( szczypania w język) charakterystycznej dla dojrzałej bryndzy.
Po osiągnięciu pożądanego stopnia dojrzałości można ją przechowywać w zamrażalce.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Robimy bryndzę (mając bundz)
PostNapisane: 7 lis 2010, o 18:48 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
I jak bryndza?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.028s | 16 Queries | GZIP : Off ]