Ostatnia wizyta: Teraz jest 18 kwi 2024, o 06:34


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 12 mar 2010, o 15:36 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Jednak mnie nie będzie :( :( Przykro mi... udanej imprezy :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 12 mar 2010, o 22:24 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Zlocik bardzo udany ;)
Lokal faktycznie bardzo przyjemny...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 10:06 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Zgadzam się, zlot udany, konkurs nalewek zacięty i pasjonujący:D Bawiliśmy się świetnie i czekamy na zdjęcia:)

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 12:11 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Pozdrawiam wszystkich uczestników i dziękuję za miłe towarzystwo. Konkurs nalewek bardzo udany. Konkurencja bardzo zacięta - nalewki znakomite.

Wyniki konkursu i zestaw degustowanych win opublikuję wkrótce.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 13:45 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 00:32
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
My również dziękujemy za miło spędzony czas. Nasze zloty winiarzy powoli ewoluują w zloty producentów zdrowej żywności :) Powstaje niezła różnorodność produktów i tak trzymać! Mięsa i babki były ekstra! Następnym razem może my coś upitolimy w wędzarce ;)

_________________
Pozdrawiam Rafał ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 14:57 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Przedstawiam wyniki konkursu nalewek. Arkusze sędziowskie zostały ponownie przeliczone gdyż sędziowie "pod wpływem nalewek" nie zawsze dobrze posumowali wyniki. Kolejność miejsc nieco się zmieniła. Najlepszą nalewkę przygotował Wojtek Galadhen za smorodinówkę, drugie miejsce zajął Wojtek Voy za wiśniową a trzecie miejsce zajął Andrzej Strażak za nalewkę malinową.
Pozostałe wyniki znajdują się w załączniku. Tam tez sędziowie mogą zerknąć jak sędziowali. Ocena ich sędziowania znajduje się w prawej części arkusza. Każda komórka pokazuje odchyłkę swojej punktacji od wyniku oceny nalewki przez cały zespół sędziowski. Im mniejsza liczba na dole kolumny tym wynik sędziowania jest lepszy. Gratulacje dla Geronimo za najlepsze sędziowanie.


Poniżej lista win przyniesiona przez uczestników zlotu:
-Tony Halik:gronowe 2008, dzika róża
-Generał: szampan truskawkowy
-Kazik: wino wiśniowe
-Krzysztof: wino bananowe
-Mysza: wino jabłkowo-miętowe
-Kolman: wino z winogron
-Nabiz: wiśnia-aronia-czeremcha-hibiscus
-Szuler: wino z dzikiej róży. wino z ryzowo-cytrynowe
-Mercedes: wino morelowo-herbaciane

Na zlocie pojawiły się też własnoręcznie przygotowane wędliny przez Kazik'a, Geronimo i Generała. Były nieziemsko pyszne. Mysza podała tez znakomitą babkę.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 15:03 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Tak, Tony. Masz rację. A nawet dwie. Zlot był udany. Towarzystwo powoli ewoluuje w kierunku produkcji żywności. I bardzo słusznie. Jak się czyta rzeczy następujące:
1. http://www.stopcodex.pl/2009/02/nutrasw ... -aspartam/ (i dlaczego nagle wszystkie soki fortun, horteksów i inszych "nie zawierają cukru" ??? HĘĘĘĘ ??? ) (to tak, jak, wamać, likwidacja żarówek 100W i 150W, bo są energochłonne :lol: )
2. dzisiejszy kolorowy dodatek do GW
3. szereg rzeczy na http://www.konfraternia.org
4. i milion innych

to JAK można NIE ewoluuować w tymże kierunku???

Mnie się marzy założenie... hmmm... koła sympatyków/wytwórców naturalizmu. Takiej spółdzielni. Gdzie ludzie by mieli specjalizacje: pieczywko, wyroby mięsne, serowe, rybne, przetwory owocowe i warzywne, alkoholowe, etc. Każdy by robił swoje "cuś", wyceniał, wymieniał barterowo na rzeczy, których sam nie wytwarza. Absolutnie nie chodzi o produkcję na skalę przemysłową. Bardziej na samowystarczalność spółdzielni.
Dlaczego, powiedzcie mi DLACZEGO, ta głupia Polska przystąpiła do UE, dlaczego pozwala na import śmieci, stosowanie trucizn. We łbie mi się nie mieści. A pojemnik na mózg mam całkiem duży. Wszędzie syntetyka, barwniki, w najlepszym wypadku filling sojowy.
Niniejszym deklaruję, że od dzisiaj nie wchłaniam przetworów mięsnych pochodzących ze sklepu lub innych niewiadomych źródeł. Mam jeszcze nierozległe doświadczenie w tej materii, ale będę się pilnie uczył od mistrzów domowego przetwórstwa wędlin, a póki co będę się zaopatrywał w kiełbasę ze znanych mi betoniarek. ŚMIERĆ PRZEMYSŁOWI SPOŻYWCZEMU !!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 13 mar 2010, o 19:51 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Zgadzam się z Generałem w 150%


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 14 mar 2010, o 13:31 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:59
Posty: 894
Witajcie ;)
XX Zlot Winiarzy to już historia :(
Było miło i smakowicie.
Szkoda że nie wszyscy mogli przybyć, ale cieszy, że mimo wszystko ,,frekwencja" ( cóż za straszne słowo!!) dopisała ;)
Nalewki bardzo dobre (gratulacje dla Galadhena,Voya, Andrzeja) ale też i pozostałych.
Chociaż składając jurorską samokrytykę muszę się przyznać że po 10 nalewce miałem zachwiane poczucie smaku.
Chciałbym podziękować Galadhenowi i Markowi za wsparcie mnie w funkcji Podczaszego bo wypadłbym w tej roli jeszcze bladziej :oops:
Co do rozkoszy stołu to jestem pod wrażeniem znakomitego wina gronowego P. Halik.
Szampan Generała b. godny uwagi.
Świetna w/g mnie była polędwica Generalicji ;) i bardzo dobra polędwica Kyzimola.
Babki drożdżowej autorstwa Myszy nie powstydziłaby się sama Ćwierczakiewiczowa.
Pomidory suszone w zalewie olejowej P. Kolman równierz extra.
Kiedyś Marek sugerował ,by na nasze spotkania przynosić autorskie wyroby kulinarne.
Nasze spotkania idą w tym kierunku ,myślę że przy poparciu i satysfakcji wszystkich uczestników.

pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX - jubileuszowy Zlot Łódzki
PostNapisane: 14 mar 2010, o 22:32 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1079
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Jak zapewne zauważyliście, wessała mnie "czarna dziura" tzn. trudy ojcostwa :D , ale z niecierpliwością czekam na jakąś fotorelację, na osłodę.

Tak to już nieraz się składa, ze nie wszystko da się pogodzić, pocieszam się jedynie tym, że jest to drugi Zlot na którym nie byłem, w związku z tym jeśli statystyka się utrzyma to na kolejnych dziewięciu muszę być :lol: :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.039s | 14 Queries | GZIP : Off ]