Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:51


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 24 sie 2010, o 21:13 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Sygnalizuję temat, bo uważam, że ubiegłoroczna impreza pokazała, że gra jest warta świeczki (nie tylko pod kątem materialnym i nagród, ale prestiżu i przede wszystkim fajnej zabawy). Tegoroczny konkurs win na Pomorzu dowiódł, że stoimy przed początkiem końca tegoż konkursu. Zainteresowanie uczestników znikome, zainteresowanie organizatorów w propagacji też znikome, stąd niepowodzenie. Ponieważ SWiMP też jakoś oklapł i nie organizuje ani dużych zlotów, ani konkursów (w Parparach onegdaj bywało po 70 win!), dla winiarzy domowych chcących zaprezentować swoj warsztat pozostajemy MY. W ubieglym roku win było ponad 90, ale oczywiście połowa z kawałkiem to prezentacja naszych łodzkich, przede wszystkim klubowych wyrobów. Moim zdaniem należy ograniczyć zgłoszenia do dwóch w kategorii i maks 3 kategorie na JEDNO GOSPODARSTWO DOMOWE/WSPÓLNE NAZWISKO/WSPÓLNĄ PIWNICĘ/WSPÓLNĄ TEŚCIOWĄ. Żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać. Osobiście marzy mi się konkurs na naprawdę wysokim poziomie, gdzie konkursanci prezentują śmietankę swojej piwnicy, a nie poddają ocenie cały jej przekrój. Natomiast na pewno trzeba nagłośnić konkurs, jak tyko sie da. Na wszystkich forach tematycznych, pocztami pantoflowymi, w mediach (ja rozmawiam z TVN, które to zna ludzi w kilku miejscach; myślę, że można uruchomić pana z Expressu, a pewnie on zna ludzi tu i ówdzie). Żeby win było ze sto, pochodzących przynajmniej z 70 piwnic. I ocenanie w miarę rygorystyczne, a nie rozdawnictwo punktów i medali na prawo i lewo (jak w wawce). Myślę, że zarówno szczegółowość arkuszy ocen, jak i surowość sędziów w ub. roku okazały bardzo dobre i niczego w tym względzie bym nie zmieniał.
Mam nadzieję, że Biowin nas nie zawiedzie i w tym roku także okaże gościnę i wsparcie sponsorskie, aczkolwiek nawet jeśli nie zdecyduje się sponsorować, może nam chociaż udzieli gościny.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 25 sie 2010, o 12:51 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
Parę tygodni temu rozmawialiśmy ( ja i Krzysztof) z p.Izą : Biowin jest zainteresowany konkursem również w tym roku :)
Myślę, że zgodnie z wcześniejszymi rozmowami ilość win na jednego uczestnika powinna być ograniczona do 3.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 5 wrz 2010, o 08:54 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 11:44
Posty: 252
Tylko powstaje drobny problem, mianowicie z zabezpieczaniem konkursowych butelek i ich numeracją. Biorąc pod uwagę obawy p. Kwapisza, proponuję, żeby Biowin zajął się kodowaniem, już nie podwójnym, a pojedynczym, tyle, ze bez naszego udziału. Nikt wtedy nie powinien mieć obaw co do naszej uczciwości.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 5 wrz 2010, o 09:53 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Jestem za, poza tym będzie o połowę mniej roboty i zamieszania...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 12 wrz 2010, o 08:23 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 11:36
Posty: 62
Lokalizacja: Łódź
general aidid napisał(a):
... pozostajemy MY....


Jak widziałem na forum SWiMP już jest zaklepany termin 6 listopada. Ponieważ jest to sobota, to jest spora szansa, że mógłbym przybyć.
Oczywiście nie mam zupełnie się czym pochwalić, ale chętnie bym zobaczył, jak taka impreza wygląda, poznał ludzi...

No właśnie, jak taka impreza wygląda w realu ?

pozdrawiam
pluton

_________________
Chętnie dowiem się czegoś nowego...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 13 wrz 2010, o 09:26 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:59
Posty: 894
pluton napisał(a):
Oczywiście nie mam zupełnie się czym pochwalić, ale chętnie bym zobaczył, jak taka impreza wygląda, poznał ludzi...

No właśnie, jak taka impreza wygląda w realu ?

pozdrawiam
pluton

Wiesz Pluton - b. fajnie wygląda i jest sympatycznie ale z dreszczykiem bo nagrody fajne ;)
Ale jest mnóstwo b. ciekawych win które można spróbować.
Od nagród nawet ważniejsza jest możliwość rywalizacji tego co zrobimy, z naprawdę wybitnymi trunkami.
Gdyby kiedyś udało się zorganizować ogólnopolski konkurs miodów pitnych......... :)

pozdrawiam
D.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 13 wrz 2010, o 12:15 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Pluton
TUTAJ masz omówienie zeszłorocznego konkursu wraz ze zdjęciami.
Zapraszamy.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 17 wrz 2010, o 20:08 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1079
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Może kiedyś uda się zrobić konkurs miodów na poziomie porównywalnym z konkursem win. Ale to pewnikiem nie nastąpi szybko.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 20 wrz 2010, o 10:31 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Dołączył(a): 8 lis 2009, o 08:45
Posty: 20
Czy jakość miodów domowych tak nisko oceniasz ?
Czy organizacja konkursu miodowego więcej trudności sprawia ?
A może jakiś inny powód.

Jacek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konkurs win Łódź 2010
PostNapisane: 20 wrz 2010, o 11:26 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Powód jest nadzwyczaj prosty. Po prostu nie ma darmowych obiadków. Zawsze ktoś musi za obiadek zapłacić.
Tutaj firma Biowin sponsoruje nam nagrody, daje lokal i wspiera organizacyjnie. Nie możemy od niej wymagać kilku konkursów w roku - chociaż chcielibyśmy zrobić konkurs miodów, nalewek a może i piw domowych.
Life is tough

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.046s | 17 Queries | GZIP : Off ]