Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, o 19:48


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wiśnie 2011
PostNapisane: 17 lip 2011, o 08:02 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 11:44
Posty: 252
Tylko i wyłącznie sokówkę. Ale przymrozki nie dotknęły go tak drastycznie, pokazywał mi nawet połamane gałęzie od dużej ilości wiśni na drzewku.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wiśnie 2011
PostNapisane: 25 lip 2011, o 02:40 
Bywalec
Bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2010, o 21:23
Posty: 131
Lokalizacja: Łódź
Geronimo napisał(a):
Wygląda na to że nie ma co za bardzo przy wiśniach w tym roku się upierać.
Ceny w skupach kształtują się 3,5 do 4 zł.Taniej jest tylko na lubelszczyźnie.
Nie jest tak źle jak mówią. Telewizja kłamie! Dziennikarze goniąc za sensacją takie pierdoły wciskają. Rzeczywiście są sady gdzie szkody są ogromne. Ale nie wszędzie! Więc czemu tylko te dotknięte pokazują? Wiśnia jest i to wcale nie mało. Bo jak inaczej tłumaczyć spadek ceny do roku ubiegłego? Wiem. 2010 też nie był łaskawy dla sadowników. Ale po co miesiąc temu straszyli że wiśni nie ma i nie będzie? Żeby sztucznie windować cenę jak parę miesięcy temu cenę cukru?
W sobotę przy Dolnej (odmiany nie znam) dorodna i co ważne dojrzała wiśnia 3,5zł w detalu! Nie wiem po ile gość kupował, ale charytatywnie to raczej tego nie robił.
Sok w balonie wygląda na jagodowy lub jeżynowy. Cukru 12Blg, a kwasu 14g. Wino powinno być lepsze od ubiegłorocznego. Na nalewkę przebierałem tylko te najdojrzalsze. Szkoda że tu nie zrobiłem pomiarów soku z drylownicy.

_________________
Jeśli masz ochotę na kielicha -opór jest daremny.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wiśnie 2011
PostNapisane: 25 lip 2011, o 07:06 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 11:44
Posty: 252
Zmowy cenowe... jak zwykle ktoś musi się dorobić.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wiśnie 2011
PostNapisane: 25 lip 2011, o 08:50 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1080
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
W tym roku taka moda, była kapryśna wiosna to wszyscy jednym głosem rozpoczęli lament, ja osobiście słyszałem w radio w kwietniu, że truskawki w tym roku będą po 25zł/kg a ceny były podobne jak w roku ubiegłym.

Problem jest w jakości owoców, ale to zasługa plantatorów. Sam widziałem jak to wygląda na dużej plantacji truskawek: wcześnie rano, deszczownie przez ok 1 h, następnie oprysk preparatem przeciwgrzybiczym i nawozy, koło południa wchodzą zbieracze. Smacznego. :cry: :x


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wiśnie 2011
PostNapisane: 30 lip 2011, o 23:03 
Bywalec
Bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2010, o 21:23
Posty: 131
Lokalizacja: Łódź
Sorry że tak grubiańsko odpowiem, ale zgodnie ze stanem faktycznym: drugi rok nie jem truskawek, bo miałem taką sraczkę po 0,5 kg tego badziewia i dalej wolę nie ryzykować.
A wiśnie zięć wymacał jeszcze taniej. Z sadu, takie po zbiorze głównym. Sadownik mówi ze do handlu się nie nadają. Tzw. resztki. Rzeczywiście, po 24godź. sporo soku puściły, ale za to mniej kwasu. Wszystkie przebierane i ok. 2% poszło w odpady (te z brązowym przebarwieniem). Nastawiam pestkówkę i zobaczę co wyjdzie. Liczę na dobry wynik.

_________________
Jeśli masz ochotę na kielicha -opór jest daremny.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.049s | 14 Queries | GZIP : Off ]