Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 kwi 2024, o 06:06


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miód
PostNapisane: 4 sty 2010, o 00:12 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Witam serdecznie,
czy macie w Łodzi sprawdzone adresy, gdzie można kupić dobrej jakości i w przyzwoitej cenie miód? Zależy mi w chwili obecnej na akacjowym.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 4 sty 2010, o 10:51 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
O ile mi wiadomo, nie mamy w Łodzi dobrego źródła zakupu miodu. Jeżeli się mylę to któryś z kolegów z pewnością mnie poprawi. Miody kupujemy w akcjach z "czarnego forum". Ostatnio u Plecionki. Miód niezły cena niewygórowana.
Poślij do niego zapytanie. O ile pamiętam, jego pszczelarz też był gotów wysłać wiaderko miodu kurierem.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 5 lut 2010, o 13:43 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 11:36
Posty: 62
Lokalizacja: Łódź
kolman napisał(a):
Witam serdecznie,
czy macie w Łodzi sprawdzone adresy, gdzie można kupić dobrej jakości i w przyzwoitej cenie miód? Zależy mi w chwili obecnej na akacjowym.


W zeszłym roku tradycyjnie odwiedzałem targi Interbud (budowlane) na Stefanowskiego.
W tym roku tez wkrótce będą (coś około 20 lutego). I na tych targach zawsze są różni obwoźni sprzedawcy artykułów jarmarkowych :)

Między innymi jest zawsze (?) gość z miodem z własnej pasieki. Zazwyczaj stoi przy głónym wejściu do hali na Stefanowskiego (nie do hali sportowej, tylko do tej drugiej). Ma on tych miodów wiele przeróżnych gatunków, w tym dosyc egzotyczne (rzadko spotykane).
Tenże pszczelarz opowiadał, że żyje właśnie z odwiedzania różnych imprez/wystaw, gdzie oferuje swoje wyroby i zapewniał, że są one najwyższej jakości, ponieważ on nie może sobie pozwolić na wpadkę jakościową.

Wziąłem od niego namiar, ale pewnie już zdążyłem zgubić. Jak będę na targach w tym roku, to znów go znajdę i znów poproszę o telefon.

pozdrawiam
pluton

_________________
Chętnie dowiem się czegoś nowego...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 5 lut 2010, o 16:05 
Bywalec
Bywalec

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 00:02
Posty: 102
witam wtym roku Interbud jest w terminie 11-14 luty


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 7 lut 2010, o 00:13 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 00:32
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Krótko mówiąc w następny weekend ;)
U mnie na działce rośnie pełno akacji. Sąsiad ma ule. Nigdy nie wpadłem na to, żeby spytać, czy te ule działają i jaki ma miód :) Pewnie się z nim spotkam dopiero na wiosnę, to zapytam i dam info na forum.

_________________
Pozdrawiam Rafał ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 7 lut 2010, o 11:59 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 11:36
Posty: 62
Lokalizacja: Łódź
tony halik napisał(a):
U mnie na działce rośnie pełno akacji. Sąsiad ma ule.


U mnie (Ozorkow/Parzeczew) tez sa akacje i jeden gosc ze Zgierza (taki starszy facet) mial ule, 300 metrow ode mnie. Niestety byl zmuszony przeniesc sie do sasiedniej wsi z tymi ulami, a bylo to juz poltra albo 2 lata temu. Teraz nie wiem, czy jeszcze dziala w miodownictwie, dlatego nie podawalem namiarow, ani tutaj, ani w watku o pozyskiwaniu surowcow.
Ale jak ktos chce sprobowac, to telefon do niego (42)7171214. Nazywa sie Slusarski (tak, jak zaklad slusarski). To on sie tak przedstawia, i stad latwo zapamietalem nazwisko. :lol:

Z wygladu i rozmowy gosc nie byl nastawiony na zyski, wiec nie sadze, zeby miod falszowal. Zreszta jak ktos sie z nim umowi, to moze podjechac i odbierac miod prosto z wirowki.

pozdrawiam
pluton

_________________
Chętnie dowiem się czegoś nowego...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 15 lut 2010, o 19:30 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 20:42
Posty: 12
Lokalizacja: Reykjavik
Czy już ktoś kożystał z tego telefonu? Niechcę dzwonić aby gość nie podniusł ceny ,że jest takie zainteresowanie jego miodem.

Edit:Oskar jeśli masz problem z ortografią używaj Mozilla Firefox.Przeglądarka podkreśla błędy.
Pozdrawiam shaman


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 15 lut 2010, o 22:00 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Trzeba by powoli myśleć o akcji miodowej (duże zamówienie) - może w tym roku uda nam się znaleźć jakiegoś pszczelarza, a jak nie to znowu się podłączymy do swimp'owej akcji...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 15 lut 2010, o 22:12 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1080
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Co do Akcji miodowej to jestem w trakcie rozeznania tematu, jeśli nic nie wyskoczy na koniec tygodnia będę już miał pewne informacje i możemy zaczynać.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miód
PostNapisane: 16 lut 2010, o 17:39 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Byłoby miło:)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.078s | 14 Queries | GZIP : Off ]