Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 kwi 2024, o 18:11


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 3 sty 2011, o 13:09 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 515
Piłem Vesprala dwa dni temu. Potwierdzam wszystko, co Krzysztof napisał. Wybitny i nieczęsto spotykany stosunek jakości do ceny.
Obciachową siatkę drucianą zdejmuję przed odkorkowaniem. Dzisiaj przyjąłem 12 butelek ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 6 sty 2011, o 01:17 
Coś już napisał
Coś już napisał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 11:04
Posty: 76
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Wino musujące ASTI z Lidla piłem i potwierdzam... warte uwagi... można rzec że jest to coś więcej niż szampan :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 14 sty 2011, o 19:04 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Właśnie sączę Vesprala i potwierdzam opinię przedmówców, dodajac od siebie tylko jedną, negatywną. PO CO TA SIARKAAAA ??? :?
Gdyby nie ona (czuć wysublimowanie w tle) wino byłoby zdecydowanie lepsze. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do czucia, to polecam wypić litr tego wina i następnego ranka zanalizować sobie dokładnie, co czuć i w jaki sposób czuje sie jamę ustną. Po dwóch dniach wypić tyleż samo wina niesiarkowanego. Porównać.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 20 sty 2011, o 13:28 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 515
Misiones de Rengo , carmenere 2009 w Tesco 43 zł !!!!- to po prostu niesmaczne.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 9 lut 2011, o 14:42 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 515
Czy zgadniecie za ile kupiłem dzisiaj w Lidlu na Dąbrowskiego Asti Spumante Allini o którym pisał Krzysztof na poprzedniej stronie tego wątku?
Nominalnie przecenione zostało na 6.99 zł. Przy kasie zapłaciłem jednak (ekstra obniżka, czy co ?) 3,99 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wykupiłem wszystkie butelki ( 5 szt.).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 9 lut 2011, o 15:34 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Gratuluję :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 12 lut 2011, o 15:43 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Miesiąc włoski w Biedronce

Szanowni Państwo
W związku z akcją włoską w B, postanowiłem udzielić się społecznie, zakupić co nieco z oferty i publicznie podzielić się doznaniami.
W B na stoisku winnym są katalożki, więc daruję sobie daremne próby wklejania zdjęć.

Wrażenia opiszę wg kolejnosci występowania wina w katalogu.
1. Montepulciano d'Abruzzo
kolor zgodny z opisem, głęboki, czerwony, aczkolwiek moje ślipia granatowych refleksów nie zarejestrowały. Aromat faktycznie wiśni i jagód, natomiast ani deklarowanych śliwek, ani przypraw sie nie doszukałem. W smaku doszukałem się przesiarkowania. kosztuje toto 15zł i NIE WARTO kupić. Oceniam na 1,5/5

2. Chianti Riserva
kolor głęboko czerwony niezgodny z deklarowanym, śliczny, grona sangiovese i coś tam jeszcze, bukiet zgodny z deklarowanym, ciut wiśni i wanilii, gorzej z fiolkami. Smak łagodny, przyzwoite taniny, kwas wanilinowy w tle. Cena 15zł, mozna się szarpnąć. Ocena 4/5

3. Morellino di Scansano
"pełny samk z nutą czerwonych jagód, fiołków i minerałów". Faktycznie, te minerały przebijają się w smaku czyniąc wino (jak na mój smak) parszywym. Cena 17zł. Obchodzić szerokim łukiem. Ocena 0,5/5

4. Pinot nero
delikatny smak, kwasowość całkiem perfekcyjna, a że cena 10zł - mozna kupić kilka kartonów. 4,5/5

5. Barbera d'Asti
taniny ok, owocowy bukiet, deklarowanych jeżyn nie widziałem, cena 13zł. Ocena 2,5/5

6.Barolo Morando
Łagodne taniny, pełna budowa, ale gdzie ten deklarowany anyż w bukiecie? Ocena 5/5, ale cena chyba przesadzona, (30zł) mimo, że 2006r, spojrzałbym łagodnym okiem na 20-22zł.

Win czerwonych jest jeszcze chyba drugie tyle. Nabyłem też 3 białe, opiszę później.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 12 lut 2011, o 16:38 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Białe Biedronkowe, kolejność katalogowa

1. Trebbiano d'Abruzzo
piszą o aromacie pomarańczy i owoców tropikalnych, ja czuję to, ale w smaku. Dycha za butelkę czyni to wino pijalnym, aczkolwiek ktoś przedawkował siarkę. Z tyłu podniebienia dochodzi do glosu goryczka. Ocena 2,5/5

2. Orvieto
zero wrażeń, wino za 10zł. Ocena 2/5 (za poziom cenowy)

3. Pinot bianco
bukiet kwiatowy i zielonych jabłek. (Ale po co komu w gronach jabłka? ). Przyjemne wino, cena czyni go przyjemniejszym (10zł). Polecam. Ocena 4/5

4. Morando Gavi
szczep Cortese, trudno powiedzieć, co szczególnego się wyczuwa, ale ogólnie wrażenie jest sympatyczne, a cena 13zł uzasadnia zakup. Ocena 3,5/5.... po dłuższej analizie podbijam o 0,5 i jest 4/5.

Z win białych nie kupiłem jednego słodkiego i jednego wytrawnego.

Mam nadzieję, że powyższe oceny pozwolą niektórym z Panstwa uniknąć nietrafionych zakupów; chętnie jednak skonfrontuję swoje opinie z innymi. (zaznaczam, że nie zamierzam być polskim Robertem Parkerem :? )


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 13 lut 2011, o 10:43 
Bywalec
Bywalec

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 00:02
Posty: 102
troche popiłeś,tym samym chyba wybiorę się do Biedronki


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warto kupić to wino
PostNapisane: 13 lut 2011, o 13:56 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 08:22
Posty: 503
Gwoli maksymalnej krystaliczności oświadczam, że zastosowana skala i oceny weń tyczą się WYŁĄCZNIE opisanych win. Skala nie ma nic wspólnego z naszymi kartami ocen, gdyby miała - najlepsze wino TAM zyskałoby góra 9-10 punktów z 20.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.063s | 14 Queries | GZIP : Off ]