Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 23:17


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 4 sty 2012, o 16:50 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 30 gru 2011, o 00:31
Posty: 4
Cześć wszystkim jestem nowy i mało doświadczony ale mam dużo zapału co do wyrobu wina hehe
moje pierwsze pytanie
1 czy jak juz mam w butli 2 dzien moszcz z jabłek to nic mu nie zrobię jeśli przeposzczę go przez sokowirówkę.

tzn. zrobiłem wszystko z instrukcja tak mi sie zdaj
rozrobiłem drozdze dzien wczesniej poszatkowałem jabłka i zalałem wszystko syropem ale moje obawy dotycza owoców nad woda w butli Czy sie nie zepsuja, na wszystkich obrazka(instrukcjach) widac jak owoce pływaja w butli. wiec postanowiłem wszystko wyjac po 2 dniach jak załatwiłem sobie sokowirówkę i przemielić.

moze troche to chaotycznie napisałem ale jestem poczatkujacy i pierwszy raz mam doczynienia z takimi procesami


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 4 sty 2012, o 17:14 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Sokowirówkę zostaw w spokoju... Zostaw to tak jak jest i mieszaj tym co jakiś czas, a po tygodniu odciśnij... Na przyszłośc załatw sobie pojemnik fermentacyjny i fermentację w miazdze prowadź w nim, a po ok tygodniu odciśnięty moszcz zlewaj do balona...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 8 sty 2012, o 17:36 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 30 gru 2011, o 00:31
Posty: 4
moje kolejne pytanie dotyczy proporcji wina wlałem do butli 4 litry soku z jabłek drożdże (300ml soku i 300wody) i 2 litry wody z 1 kg cukru postępowałem zgodnie z instrukcja do tego jeszcze mam dolać około 0.5l wody z 0.7 kg cukru
Ale na moja logikę to chyba za mało wody będzie

A zresztą ile tak mniej więcej wyjdzie z 10kg jabłek i 2.5litra wody wina


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 9 sty 2012, o 07:26 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2009, o 14:09
Posty: 29
Lokalizacja: Polesie
Kolego z 10 kg jabłek powinieneś otrzymać 6-7,5 l soku, je sili dodałeś pektoenzym z BIOWINU,który zmiękcza tkankę owocu i dlatego owoce lepiej oddają sok.
A natomiast je sili chodzi o dodanie wody w ilości 2,5 l to jest ok. ponieważ ta ilość wody nie rozcieńczy soku tak aby aromat jabłkowy był w miarę intensywny i nie było wodnite. Dzielenie cukru i wody na dwie część ułatwia pracę drożdżom i ich rozmnażanie.Po około 6 tygodniach wino zlej z nad osadu ten proces w miarę potrzeby trzeba wykonać powtórnie.Winko będzie dobre po około 3-6 miesięcy,czyli krótkim czasie leżakowania. Przy zlewaniu staraj się nie natleniać wina bo można zepsuć.
Pozdrawiam. 8-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 9 sty 2012, o 15:08 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 30 gru 2011, o 00:31
Posty: 4
hehe juz mi sie buźka cieszy dzięki za odpowiedz, uspokoiłeś mnie wczoraj dodałem drugą ilość syropu i założyłem korek z rurką i fajnie bulgocze z 2-3 razy na minute, a czy mieszając butel z winem od czasu do czasu pomagam mu tak raz na 3 dni


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 3 lut 2012, o 20:20 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 30 gru 2011, o 00:31
Posty: 4
Cześć wszystkim chciałbym się podzielić informacjami na temat mojego pierwszego wina a wiec następująco, wczoraj minęło 30 dni od nastawienia wina i postanowiłem je zlać do drugiego gąsiora a przy okazji spróbować powiem szczerze że jest super :D a zapewne jak jeszcze postoi to będzie jeszcze lepsze, zastanawiam sie nad dodaniem troszkę soku np. malinowego by smaki połączyć i wyjdzie w tedy lekko różowy kolor, na razie dziękuje wszystkim za pomoc i cierpliwość pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje pierwsze wino ;-)
PostNapisane: 3 lut 2012, o 20:32 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Proponuję raczej 100% sok z aronii (tylko z umiarem).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.033s | 14 Queries | GZIP : Off ]