Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 15:55


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jabłka i sokowirówka
PostNapisane: 27 lut 2013, o 19:02 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Poprzednich dawek piro w tym wypadku nie liczysz nie dlatego, że SO2 się związał, tylko wręcz przeciwnie - ulotnił. Część związana pozostaje i nie odgrywa znaczącej roli, do ochrony i stabilizacji służy część lotna, występująca w postaci gazu - dwutlenku siarki, który - jak sama nazwa wskazuje - ulatnia się.

Taka dawka piro wina nie zepsuje. Inna sprawa to czy będzie skuteczna. Dlatego polecam dodać piro, pobrać niewielką próbkę wina, dosłodzić i obserwować.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jabłka i sokowirówka
PostNapisane: 7 lis 2013, o 14:20 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Dołączył(a): 11 paź 2012, o 15:36
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź - Janów
Hej, hej.
Moje wino jabłkowe opisywane w wątku powyżej jest już zabutelkowane.
Winko w smaku dobre, ale ten zapach ... trochę taką szmatką daje. Podejrzewam, że zbyt długo zwlekałem z pierwszym zlaniem znad osadu. Może z czasem zaniknie ...

Ale, ale! Wino jabłkowe strikes again!
W tym roku przymierzam się do ponownego przerobienia jabłek na wino. Tym razem wypróbuję szarej renety (gdzieś doczytałem, że najlepsza) i już trochę krócej nad osadem będę trzymał.

Mam pytanie. Czy jabłka to tylko prasą, pektopolem albo sokowirówką? Czy można je przerobić na sok sokownikiem? Zakupiłem sokownik przy okazji robienia soku z jarzębiny i trochę z nim szaleję ostatnio :-)
Szukałem opinii na różnych forach, ale nie było za dużo wątków na ten temat. A jeżeli już to raczej odradzano sokownik.
Co o tym myślicie?

pozdrawiam,
pESKO


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jabłka i sokowirówka
PostNapisane: 7 lis 2013, o 16:37 
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, o 16:30
Posty: 559
Lokalizacja: Łódź
Ja jestem zwolennikiem sokownika idość często go stosuję. Za pomocą sokownika mozna uzyskac dość dobrej jakości wino (bez posmaku kompotowego - jak niektórzy się upierają) ale lepszej jakości sok uzyskasz za pomocą prasy/sokowirówki. Możesz wypożyczyć za grosze prasę z Biowinu i odcisnąć swoje jabłka.

Reneta daje świetne wina jabłkowe. Najlepiej zastosować drozdze redukujące kwas jabłkowy (np. Maurivin B) wówczas mniej rozcieńczysz sok.

Posmak szmaty od podłogi to niestety częsta wada win jabłkowych. Bierze się ze zbyt długiego przetrzymywania wina nad osadem drożdzowym. Sok jabłkowy nalezy fermentować krótko. Zlewamy jak tylko balling zbliza sie do zera a nawet wczesniej. I tak potem dofermentują. Generalnie lepiej zlać zbyt wcześnie niż zbyt późno.
Złota reneta jest kwaśniejsza od szarej ale oba jabłka świetne na wino.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

"Exceptio probat regulam" Wyjątek sprawdza regułę


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.027s | 16 Queries | GZIP : Off ]