Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:14


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ACTA
PostNapisane: 26 sty 2012, o 21:18 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1080
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Co sądzicie na temat Umowy A C T A i restrykcji jakie ona może ze sobą przynieść?

Nas jako internautów i Forumowiczów również będą dotykać zapisy ww umowy. :(


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 26 sty 2012, o 23:48 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Troszkę z zabiegania, a troszkę z "mania dosyc" tego co oni tam wymyślają nie wnikałem jeszcze co konkretnie to za sobą pociągnie, ale jedno jest pewne - wielu ludzi się wpieni i zrobią zadymę jakiej świat nie widział...
P.S. Widziałem ostatnio kilka fajnych "litów" do premiera... Oto jeden z... może nie ciekawszych, ale tych prawdziwszych: http://demotywatory.pl/3660870/Donek-pr ... p-w-Polsce


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 00:41 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 00:25
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
Do niedawna byłem człowiekiem apolitycznym, żeby nie napisać, że polityka mnie ..., muszę niestety stwierdzić, że stałem się politycznym w momencie, kiedy ktoś próbuje odebrać mi jedną z nielicznych form wolności. Całe przedsięwzięcie ma, w moim odczuciu, zdziałać to samo, co telewizja, czyli narzucić myślenie. Jest to bardzo proste do uargumentowania. Wyobraźcie sobie, że kanał YouTube, największy i najbardziej obecny w naszym internetowym życiu kanał, zostanie ograniczony o 90%, bo tyle trzeba szacować, ponieważ indywidualny użytkownik nie będzie mógł wrzucić na niego czegoś innego niż film ukazujący gościa, który przez własny idiotyzm wkręcił sobie szlifierkę kontową we włosy. Co za tym idzie, takie koncerny jak VEVO, które już obecnie wprowadzają reklamy na ten kanał, będą mogły robić to o wiele częściej i w formie jaka im się spodoba. Nie jest to największy problem. Istotniejsze jest wspomniane ograniczenie w udostępnianiu. Skoro jedynymi, pełnoprawnymi użytkownikami tego kanału, którzy wrzucając np. piosenkę nie będą łamać przepisów, będą koncerny, to automatycznie daje im to możliwość do narzucania nam co mamy oglądać, bo nic innego nie będzie! Czy VEVO będzie zainteresowane, aby wrzucić na serwis piosenkę Etty James pt. It's allright? Nie, bo ilość odsłon wynosi niespełna 90 tys. i marny na tym zarobek. A co z płytami, które są dostępne jedynie na winylach, a zgrał je i wrzucił w sieć jakiś fan posiadający odpowiedni sprzęt? Rozumiem, że oddzielamy grubą kreską i zapominamy o nich?
W moim historycznym odczuciu może dojść do poważnych rozruchów, ponieważ komunizm i faszyzm mogły być wprowadzone w latach, kiedy ludzie nie dysponowali tak wysoką świadomością społeczno-polityczną. Obecnie próba nałożenie kagańca może skończyć się jakąś formą rebelii, co nie ukrywam ucieszyłoby mnie. Dalej, koncerny uważają, że dzięki ograniczeniu "piractwa" będą więcej zarabiać. W takim razie proponuję Wam przeczytać wyniki pewnych badań: http://obiegikultury.centrumcyfrowe.pl/
Może i jakiś procent ludzi, których stać na to, będą kupować więcej płyt czy chodzić częściej do kin, ale wydaje mi się, że większa część z tych ludzi popadnie w kulturalną apatię. Niestety za ograniczeniem sprzedaży filmów i muzyki, czyli za popularnością danych tytułów idzie ogromny przemysł "popkulturowy" -cała otoczka np. wokół filmu Harry Potter (koszulki, plakaty, książki itp.itd). Zatem gdzie ten zysk? Pytaniem, które musi postawić sobie każdy użytkownik internetu, który czynnie uczestniczy w kulturze, jest nią zainteresowany, tak samo jak swoim wewnętrznym rozwojem, jest czy woli złamać prawo i ściągnąć jakiś plik, czy mimo swoich ambicji popaść w marazm, bo go nie stać na zakup 10 płyt miesięcznie. Do tego należy dodać wiele grup zawodowych, które muszą łamać te chore prawa, które chcą ustanowić, aby móc pracować. Taką grupą są np. nauczyciele. Aby przygotować jakieś materiały dla uczniów, muszą ściągać np. zdjęcia, co za jakiś czas może okazać się "łamaniem prawa". A zatem pozbawieni możliwości tworzenia pomocy naukowych, pobudzających inwencję twórczą u dzieci, będą edukować ludzi, którzy ze względu na obecny poziom komputeryzacji życia na całym świecie, będą w tyle za tymi, którzy będą mieli do nich dostęp.
Generalnie wolałbym, żeby szanowni mężowie stanu zajęli się ustanowieniem prawa, które regulowałoby dochody koncernów, które na zasadzie naszego rządu i paliwa, pobierają chore wynagrodzenia za samo istnienie. Mowa oczywiście o naszym kraju, bo na zachodzie, aby kupić sobie towar luksusowy w postaci płyty cd trzeba pracować godzinę, a nie średnio 3/4 dnia.
Reszta postanowień ACTA -ok, jestem za karaniem podróbek. Ponadto obecnie istnieje takie coś jak użytek własny, co również zniknie. Najważniejsze jednak jest chyba to, że te umowy pogwałcają jedną z podstawowych zasad sądownictwa, a mianowicie domniemanie o niewinności. Bo co to ma znaczyć, że na widzi mi się jakiegoś molocha, mój operator musi mu udostępnić moje prywatne dane, ponieważ panu Ziutkowi z zarządu wydaje się, że złamałem prawo. I druga sprawa, co to są te dostępne środki, którymi mogą karać? Dyby? Pręgierz? Czy może mokry palec w ucho? Sformułowania w tych aktach są tak nieprecyzyjne, że sankcjonowanie ich stwarzałoby problem, a każdy przypadek byłby indywidualny. Znając poziom sądownictwa w Polsce, byłoby to przyczynkiem do wielu precedensów.

Dlatego przeciwstawieniu się chińskim podróbkom mówię tak; kagańcowi na pysk- stanowcze nie.

I do poczytania: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Stu ... caid=1dcf8

_________________
Brzuch jest powodem, iż człowiek nie uznaje siebie tak łatwo za boga.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 01:12 
Początki nałogu
Początki nałogu

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:29
Posty: 370
Lokalizacja: Koluszki, Łódź
Nie będę przytaczał całego wywiadu (jakby co to można poszukac na frondzie), ale Robert "Litza" ładnie wyjaśnił dlaczego nie boi się ściągania mp3 - LUXTORPEDA sprzedała 12000 płyt a ściągniętych plików było tylko 70000... Z własnego doświadczenia wiem, że częśc z tych co ściągała to kupili później płytę...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 11:18 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1080
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Prawo powinno być tak formułowane by służyło rozwojowi społeczeństwa jako całości i to w każdym aspekcie.
Piętnować , karać i ścigać należy tych którzy z łamania prawa uczynili sobie sposób na zarobkowanie i to na dużą skalę.
Obecny kierunek zmian w prawie, poza niegodną formą wprowadzania tylnymi drzwiami, ma na celu założenie kagańca, ograniczenie dostępu do wiedzy (Wikipedia traci rację bytu) i ogólne postępujące ogłupianie ludzi.
Na przykładzie USA widać, że sterowanie społeczeństwem które jest tak ogłupiałe jest dużo łatwiejsze, można nawet im wmówić że cieszą się największymi swobodami (bo mają prawo do broni :D ).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 12:25 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 00:25
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
Dokładnie. Wielu oszołomów twierdzi, że ktoś ich okrada, ale kierując to stwierdzenie jedynie do ludzi, którzy żyją z piractwa. Jest to bardzo wygodny wybieg, bo stwarza tajemniczy podmiot "oni". Kto w obecnej dobie żyje z piractwa? Jakoś na rynkach nie widzi się już wydygańców handlujących z łóżka polowego płytami. Jest to bzdura. Obecnie chodzi jedynie o zablokowanie możliwości wystawiania w sieci np. albumów muzycznych. Ktoś sobie kupił płytę, zripował ją i wrzucił w sieć albo nawet i jej nigdzie nie wrzucał (zależy od metody pobierania), ale nie czerpie z tego żadnych korzyści materialnych (czasami jedynie właściciele serwisów czerpią) I na tej zasadzie tylko naiwni ludzie mogą uważać, że poprzez ograniczenia, można zwiększyć sprzedaż. Owszem może o jakiś mały procent, ale ile straci ta cała otoczka w okół tego produktu? Kto zaryzykuje kupno albumu muzycznego w ciemno, w czasach, kiedy kultura masowa jest na poziomie już nie szamba, ale gęstego osadu na jego dnie? Większość sieci jest na zasadzie peer to peer (person to person) i w tym momencie jest proceder udostępniania. Ale mało kto wie o czymś takim jak person to mail, gdzie pliki wysyłane są na konta pocztowe, co jest w zupełności legalne, a dodatkowo osoby pobierające te pliki nie udostępniają niczego, więc również działają w majestacie prawa. Tego ACTA nie reguluje. Co więcej, co z proxy, które umożliwia bytność w sieci niemalże anonimową? Jeżeli ktoś jest bardziej zaznajomiony z informatyką to sobie poradzi i żadne "brygady inwigilacji" go nie wyśledzą. Zatem, jak widzicie, jest to jedna wielka bzdura, która ma tylko i wyłącznie założyć kaganiec i puszorek, który można będzie ściągać, jeśli ludzie zaczną wykazywać nieszablonowe myślenie. Witam w Roku 1984! I na zakończenie myśl Orwella, o którym, jak wiecie, piszę pracę magisterką (straszna ironia losu!): "Do przyszłości, czy przeszłości, do czasów, w których myśl jest wolna, w których ludzie różnią się między sobą i nie żyją samotnie. Do czasów, w których istnieje prawda (...) Z epoki identyczności, z epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyślenia pozdrawiam was!"

_________________
Brzuch jest powodem, iż człowiek nie uznaje siebie tak łatwo za boga.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 13:09 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 15:33
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź
Sprawa internetu w ACTA jest tylko wierzchołkiem góry lodowej w tej sprawie, a nawet jestem skłonny powiedzieć, że tylko pretekstem który ma wmówić ludziom że jest im potrzebna. Piractwo w dzisiejszych czasach jest na wymarciu tak naprawdę. W tym miejscu polecam fajny artykuł Wojciecha Cejrowskiego: http://narodowcy.net/wojciech-cejrowski ... 012/01/25/.
Problem z piractwem bierze się od koncernów wydawniczych, związków artystów, które to chcą coraz więcej zarabiać. Bo to one dostają najwięcej kasy i to one tak naprawdę okradają artystów. Jest to właśnie powód dla którego zamknięto megaupload. Bajeczka że oni zarabiają na piractwie jest tylko dla tłuszczy, aby zamydlić im oczy. Twórcy tego serwisu chcieli właśnie prawie że wyeliminować piractwo. Problem w tym że odbywałoby się to z pominięciem wspomnianych wcześniej koncernów. Bliżej sprawa opisana w tym artykule http://pclab.pl/news48558.html. ACTA jest dość strasznym dokumentem, który nastaje na naszą wolność w imię zysków wielkich koncernów. To normalne, bo to dla nich powstała UE i będą robić wszystko aby czerpać jak największe zyski.
Wcześniej był podany fajny demot, tylko autor zapomniał dodać jeszcze grupę emerytów. Oni jak zobaczą jakie leki będą musieli kupować i za ile to zamiast bronić krzyża przed pałacem będą bronić zwłok Tuska, nabitych na pal.
W całej tej sprawie najgorszy jest fakt, że nasz "żąd" uważa tę ustawę za nic złego, że nie zmienia naszego prawa, a już słowa ministra Boniego że nic nie wprowadza do naszego prawa to śmiech. Skoro nic nie wprowadza nowego po co ją podpisywać. Fakt że nasz żąd tak się śpieszy z tą ustawą jest dziwny i słowa wypowiadane że to był by wstyd jakbyśmy tego nie podpisali mnie przeraża. A już to doniesienie: http://www.wykop.pl/link/1022821/skanda ... im-sejmie/ jest przekroczenie wszelkich granic. A później mówią, że Polska jest wolnym krajem.
Bardzo fajnie opisał postanowienia ACTA Robert Gwiazdowski w tym artykule http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.ph ... =1&id=1090
i wykazał jaki absurd ona wprowadza.
Na zakończenie powiem tylko tyle że jestem przeciwny tej umowie. I cieszę się że UE jest bardzo głupim tworem bo pracuje nad umową ACTA zapominając że i tak nie może jej wprowadzić bo zabrania tego KPP:
http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przel ... omosc.html

_________________
Pozdrawiam Łukasz.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 13:44 
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 15:33
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź
Chciałem edytować, ale się nie da :(
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 4987_n.jpg

_________________
Pozdrawiam Łukasz.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 14:29 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 514
Sposób ,,negocjacji" ACTA w całkowitej tajemnicy, niezgodnie z elementarnymi zasadami demokracji wyraźnie wskazuje na to, że ktoś ( już my wiemy kto :D ) usiłował załatwić swoje ( w oczywisty sposób brudne ) interesy. Różne organizacje społeczne ( nie wyłączając europosłów) nie mogły się doprosić o treść tych ,,porozumień". Zdumiewający przykład arogancji ( żeby nie powiedzieć ostrzej ) znalazłem na polskiej Wikipedii ( hasło: ACTA) : Pracownicy University of Ottawa z wydziału Canadian Internet Policy and Public Interest Clinic jako odpowiedź na podanie o dostęp do treści dokumentu dostali jego egzemplarz z zachowaną stroną tytułową i całkowicie zaczernioną zawartością.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ACTA
PostNapisane: 27 sty 2012, o 15:11 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 00:25
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
http://www.jestemprzeciwacta.pl/
http://referendumacta.pl/index.php

_________________
Brzuch jest powodem, iż człowiek nie uznaje siebie tak łatwo za boga.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.055s | 14 Queries | GZIP : Off ]