Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 17:54


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wina z Armenii
PostNapisane: 24 sie 2014, o 22:28 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 17 lis 2009, o 18:10
Posty: 521
Wczoraj odwiedziłem ormianką restaurację na Piotrkowskiej.
W karcie szczególną uwagę zwróciłem na wina z Armenii.
Było wino z granatów, z jeżyn, z pigwy, ze śliwek i kilkanaście win gronowych białych i czerwonych.
Poprosiłem o jeżynowe. Niestety wyszło, tak samo jak z pigwy. Śliwkowe było krajowe więc zadowoliłem się militarnym czyli z granatów. Było do wyboru półsłodkie i półwytrawne, wybrałem to drugie. Powaliło mnie tylko ceną: 12 pln za lampkę. Była promocja na wynos 50 pln za butelkę dowolnego, może pochopnie ale zrezygnowałem. Pewnie dlatego, że nie skorzystali z mojej oferty na dostawę wina z pigwowca po konkurencyjnej cenie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek

Wino jest nieustającym dowodem,
że Bóg kocha nas i lubi widzieć nas szczęśliwymi
Benjamin Franklin


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wina z Armenii
PostNapisane: 28 sie 2014, o 21:38 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 16:59
Posty: 894
To może by zorganizować tam któryś (może nawet najbliższy) zlot i wykazać im dobitnie marność ich trunków ? ;)

pozdrawiam
D.G.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wina z Armenii
PostNapisane: 29 sie 2014, o 21:44 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 17 lis 2009, o 18:10
Posty: 521
Zbyt daleko idące wnioski wyciągasz Darku. Z długiej listy win ormiańskich wybrałem jedno, spróbowałem drugie. Nie mogę nic powiedzieć o marności lub wielkości win ormiańskich. Ustosunkowałem się do ich ceny i nie nazwał bym jej marną.
Co do lokalu to jest niewielki, ale biorąc pod uwagę ostatnio wykazywane zainteresowanie naszym forum to stolik na cztery osoby można łatwo znaleźć. Może to moje subiektywne odczucie a może sezon ogórkowy.
Może nowy rok szkolny coś zmieni.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek

Wino jest nieustającym dowodem,
że Bóg kocha nas i lubi widzieć nas szczęśliwymi
Benjamin Franklin


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wina z Armenii
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 23:11 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lis 2011, o 00:25
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
Lavasch, bo o tej restauracji mowa, to moja ulubiona knajpa w Łodzi. Gościłem tam wielokrotnie i złego słowa powiedzieć o niej nie mogę, a nie przychodzi mi to z trudem, jak wiecie :D Jedzenie jest pierwszej klasy, a gościłem w większości restauracji na Piotrkowskiej i jeszcze paru poza nią. To tyle jeżeli chodzi o polecenie jej pod kątem kulinarnym i klimatycznym (mimo iż ciągle leci tam ta sama płyta - składanka Buddha Bar vol. 3 bodajże :) ).

Co do samych win to piłem wszystkie dostępne w karcie i rzeczywiście jest z nimi różnie, ale patrząc na to, co niektórzy przynoszą na spotkania w Biowinie czy na Zloty, to śmiało chłopaki z Lavasha mogliby udzielać porad niektórym. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, lecz pewną przyzwoitość zachować należy. Wszystkie wina z karty mają nutę "domową", która nie jest specjalnie dokuczliwa i nawet komponuje się z całością otoczenia restauracji. Ja każdorazowo byłem tam ugoszczony, co w polskich restauracjach zdarza się niezwykle rzadko. Lokal jest skromny, przystrojony po domowemu, pracownicy bardzo serdeczni. Wino domowe doskonale się tam wpisuje. Nie piłem wielu win z granatów, więc trudno mi się odnieść, lecz oba warianty z karty uważam za trafione. Wino jeżynowe-moim zdaniem całkiem udane, chciałbym spróbować kiedyś takiego w Biowinie lub na Zlocie. Zastanawiające jednak są rzeczywiście ceny tych win. Skądinąd wiem, że ojciec właściciela restauracji posiada winnicę, lecz nie wiem czy to z niej pochodzą te trunki. Kiedyś ofiarowałem im butelkę swojego wina, oni poczęstowali mnie wybornym destylatem z morwy.

Na zlot miejsce idealne, lecz trochę ciasne, chociaż patrząc na ostatnią frekwencję to akuratne. Mogę tam podejść i dogadać sprawę. A tak w ogóle to chyba czas by było na Zlot, prawda??? Jakieś propozycje co do daty? Tylko proszę nie terminy październikowe czy listopadowe. Mamy 2 września. 75 lat temu 10 Brygada Kawalerii pod dowództwem płk. Maczka zniszczyła 50 niemieckich czołgów pod Jordanowem, więc i Wy zdążycie obrobić się ze wszystkimi sprawami do np. 19 Września.

_________________
Brzuch jest powodem, iż człowiek nie uznaje siebie tak łatwo za boga.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wina z Armenii
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 22:44 
Nałogowy bywalec
Nałogowy bywalec

Dołączył(a): 17 lis 2009, o 18:10
Posty: 521
Tak faktycznie to Lavash.
Nie mam tak bogatego doświadczenia we współczesnej geografii gastronomicznej jak Maciek, ale podobnie jak On mam pozytywne zdanie o lokalu (gdyby jeszcze ten destylat z morwy...)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek

Wino jest nieustającym dowodem,
że Bóg kocha nas i lubi widzieć nas szczęśliwymi
Benjamin Franklin


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wina z Armenii
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 01:30 
Bywalec
Bywalec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2010, o 21:23
Posty: 131
Lokalizacja: Łódź
Maciek Krawczyk napisał(a):
19 Września.

Doskonały termin.

_________________
Jeśli masz ochotę na kielicha -opór jest daremny.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.027s | 14 Queries | GZIP : Off ]