Joomla

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wyniki VIII Konkursu Win Domowych Łódź 2016

Email Drukuj PDF
W dniu 19.11.2016 w siedzibie firmy Browin odbył się VIII Konkurs Win Domowych. Stało się to już listopadową tradycją naszego regionu. Do VIII edycji konkursu dostarczono 140 butelek. Wina  podzielono na 4 kategorie ze względu na barwę i stopień słodyczy. Podobnie jak w latach ubiegłych przeważały liczebnie wina półsłodkie i słodkie zwłaszcza czerwone. Cieszy poza tym silna reprezentacja i wysoki poziom win czerwonych wytrawnych. Najmniejszą kategorią były wina białe wytrawne i półwytrawne. Wśród wystawionych win zdarzyły się także pewne eksperymenty - wino domowe z ziemniaków i cebuli. Poziom konkursu był wysoki, czego dowodem jest liczba przyznanych medali.

Kategorię win białych słodkich i półsłodkich wygrał Cezary Piotr Lach zdobywając jednocześnie jedyny przyznany w tym konkursie złoty medal. Złote wino to dzika róża rocznik 2012. Jest to kolejny dowód na bogactwo możliwości zapewnionych przez rodzime owoce.
Kategorię win czerwonych słodkich i półsłodkich wygrał Adrian Bieliński winem z czarnej porzeczki, za które jury przyznało mu srebrny medal.
Kategorię win białych i różowych wytrawnych i półwytrawnych wygrał Wojciech Janus. Jego kwiat czarnego bzu zasłużył na medal brązowy.
Kategorię win czerwonych wytrawnych i półwytrawnych wygrała Emilia Gawrońska winem z wiśni groniastej rocznik 2015. Winu temu jury przyznało medal srebrny.
Winiarzem Roku 2016 został Cezary Piotr Lach za sprawą zdobycia medali: złotego, srebrnego i brązowego.

Organizatorzy postanowili także wyróżnić za twórczość eksperyment młodej winiarki - wino z ziemniaków i cebuli.

Pełna punktacja win oraz medale brązowe znajdują się w odpowiednich plikach pdf poniżej.

Wina czerwone wytrawne/półwytrawne

Wina czerwone słodkie/półsłodkie

Wina białe wytrawne/półwytrawne

Wina białe słodkie/półsłodkie